in

Најновата серија на Netflix "Blood of Zeus" ни нуди нова перспектива на грчката митологија

Најновата аниме-драма на Netflix од писателите Charley и Vlas Parlapanides – “Blood of Zeus” ја следи приказната за Herron, скромен млад рудар кој живее со својата мајка. Како што се случува со многуте приказни, Herron дознава дека има огромна моќ и мора да го одбрани неговиот град од демоните кој го напаѓаат.

Целата приказна на “Blood of Zeus” се врти околу грчката митологија и ни дава нова перспектива на неа. Серијата нуди и фамилијарна драма помеѓу боговите, односно браќата и сестрите на Зевс. Доколку некогаш си го гледал анимираниот филм на Дизни “Hercules” и си се запрашал што ако се направи серија на оваа тема но помрачна за гледателите, тогаш “Blood of Zeus” е вистинската серија за тебе.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote