in

BMW повлекува 180.000 автомобили поради грешка која може да предизвика пожар!

Германскиот автомобилски гигант BMW повече 180.000 автомобили од пазарот во Британија поради грешка во клима уредите која може да предизвика пожар во автомобилот. Сопствениците на 180.000 BMW Series 1 автомобили беа контактирани со цел да дојде до решавање на проблемот.

Од германската компанија изјавија дека корозијата која се создава во клима уредите претставува потенцијална опасност. BMW веќе работи на испраќање на нови делови на сопствениците, а сите трошоци ќе ги поднесе компанијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote