in , ,

НервозенНервозен WTFWTF

Поради милионерскиот живот НЕ ЗНАЕ ОСНОВИ ЗА ЖИВОТОТ: Кендал Џенер со денови е мета на потсмев, но сега ja – ЖАЛAT

Кендал Џенер е пред камерите уште од мала и е добро позната на јавноста ширум светот.

Кендал Џенер имаше само 11 години кога имаше премиера на Keeping Up With the Kardashians.

После тоа, Кендал го потпишала својот прв договор како модел на 13-годишна возраст и се школувала во приватни училишта.

Како што нивното реално шоу стануваше сè попопуларно, семејството живееше во се поголем луксуз, имаат приватни авиони, готвачи, одат на луксузни патувања… Едноставно кажано, ги имаат сите привилегии и живеат удобен живот.

 

Сепак, најголемо внимание привлече последната епизода, која е главна тема на разговор на интернет.

 

Имено, Кендал дошла кај нејзината мајка Крис и кога била гладна го одбила предлогот готвачот да и подготви нешто и заклучила дека сама ќе направи сендвич. Сепак, прво мораше да се исецка краставицата, а никој не се ни посомневаше дека тоа ќе биде причината за пишувањето на медиумите.

Крис ја предупреди Кендал да внимава и на крајот го праша готвачот дали ќе и исецка краставица, но таа не се откажа да ги покаже своите вештини.

 

Видеото набрзо стана вирално, а следеа бројни коментари.

 

„Гледањето на Кендал Џенер како сецка краставица е најтрагичното нешто што сум го видел.

 

„Ова е најболното нешто што сум го видел.

 

„Гледајте како Кендал се обидува да не биде разгаленa од богатите со тоа што ќе му го измести рамото со сечкање краставица…“

 

Некои се согласија дека тоа се последиците од животот во кој сите работеле за неа, а таа самата не ги научила основите за справување во животот, што го нарече „тажен факт“.

 

Да потсетиме, самата Кендал Џенер пред неколку години истакна дека сака да поминува време во кујна и да готви, а најмногу и помогнале сестрите и мајката бидејќи ја учеле кога била мала.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote