in

Што ултра-богатите им купуваат на нивните деца?

Не е грев да си богат или да трошиш пари, да се „негуваш самиот/самата себе“. Модната индустрија и луксузните брендови всушност заработуваат за живот, а посебно место во трошењето прекрасни суми заземаат богатите родители кои сакаат само најубави работи за своите деца.

Сепак, тешко е да се разберат некои каприци и да се прифати дека секоја стока има свои клиенти. Во оваа категорија спаѓа и пластичната кутија за закуски Gucci, која чини 3.000 американски долари. За да бидат работите уште побизарни, на прескапата кутија стои илустрација на гладно момче кое лиже чинија со мачка.

Бијонсе и Jay-Z еднаш и подарија на својата ќерка Блу Ајви Барби од 60.000 долари, која носеше 160 дијаманти. Џенифер Лопез им купила дијамантски играчки на своите близнаци кога биле бебиња. Сури Круз доби куќа од дрво од нејзината мајка Кети Холмс, со вода, струја, скап мини мебел и луксузни теписи, а цената на сите чинеше 100.000 американски долари.

Ким Кардашијан Вест и Кание Вест платија 65.625 долари за една од јакните на Мајкл Џексон и ја подарија за Божиќ на нивната ќерка Норт Вест. Најдобрите светски дизајнери многу пати и направија мини верзии на скапи фустани, кои се вклопуваат со нејзината мајка.

Шон Диди Комбс на својот син Џастин (16-години) му купи Mercedes Maybach од 360.000 американски долари. за неговиот 16-ти роденден го купи својот син Justастин со мерцедес мајбах за 16 000 американски долари, а пак познатата Карди Б на нејзината ќерка и подари ѓердан од 100.000 американски долари.

Еден од подароците на Офсет што ги шокираше дури и неговите обожаватели беше чантата Биркин во вредност од 8.000 долари, која и ја даде на својата ќерка за нејзиниот втор роденден.

Ако погледнеме на некои од овие подароци како инвестиција во иднината на децата, тогаш сè изгледа многу пологично, но тогаш повторно се сеќаваме на кутиите за ужинка, мини автомобилите што се направени по нарачка и другите чуда на општеството опседнати со пари. На крајот на краиштата, децата секогаш ќе бидат најсреќни ако имаат две работи – безгранична љубов и игра. Тоа е толку едноставно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote