in ,

Што?Што?

Болката од ишијас исчезнува за 10 минути: Едноставен метод на руски лекари!

Болката исчезнува за 10 минути и не се враќа во следните 6 месеци

 

Ишиатичниот нерв е најдолгиот нерв во човечкото тело. Станува воспалено и произведува многу непријатна болка што се протега од ребрата до под колената.

Покрај болка, може да се појават и други симптоми, како што се непријатност додека седите, чувство на тежина во нозете и пецкање итн.

Болката во ишјатичниот нерв е крајно непријатна и може сериозно да го наруши квалитетот на животот на луѓето кои страдаат од овој проблем. Ако сте од оние кои страдаат од болка во ишијас нерв, точно знаете за што зборуваме.

Во оваа статија, ќе ви покажеме едноставен метод што може да го реши проблемот за само 10 минути. Сè што треба да направите е да ги следите упатствата.

Овој третман се изведува навечер, пред спиење:

Истурете околу 10 литри вода во поголема кофа.
Водата мора да биде топла за добро да ги загрее нозете.
Потоа додадете шака сол и половина литар јаболков оцет.
Добро промешајте ја добиената течност.
Ставете ги стапалата во кофа и чувајте ги таму додека не се излади водата.
Истегнете ги нозете, измијте ги и завиткајте ги во сува крпа и одете директно во кревет.
Стапалата чувајте ги на топло. Затоа, препорачливо е да спиете со крпа, чаршав или ќебе, завиткано околу нозете.
Следниот ден, кога станувате од кревет, задолжително носете влечки или волнени чорапи, никогаш не одете боси.

Вашата болка ќе исчезне по првиот третман. Повторувајте ја оваа постапка на секои шест месеци или кога повторно чувствувате болка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote