in

Borat 2 привлече десетици милиони нови гледачи

Пристигајќи повеќе од една декада од оргиналниот негов филм, возбудата која го опкружуваше Borat 2 беше огромна за неговите фанови, па дури и оние кој не го ни гледале првиот филм.

Возбудата се чувствуваше на социјалните мрежи, откако Cohen објави неколку приказни поврзани со филмот, пред неговото официјално излегување. Една од тие приказни е како тој се облекува како претседателот Трамп.

Филмот започна со стримање на 23ти Октомври на платформата Amazon и отогаш успеа да привлече десетици нови милиони гледачи ширум светот за време на неговата премиера. Во компарација, аналитичарите за филмови од Samba TV пресметаа дека Borat 2 се гледал во дури 1.6 милиони домаќинства само во САД за време на премиерата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote