in

Второто продолжение на Borat се запиша во Гинисовата книга за рекорди!

Borat 2 беше запишан во Гинисовата книга за рекорди како филм со најдолг наслов кој бил номиниран за Оскар. Враќањето на популарниот лик на Sacha Baron Cohen беше една од ретките светли точки од 2020 година и заработи две номинации за Оскар.

И покрај овие успеси, Borat постави рекорд кој тешко дека ќе биде оборен во блиска иднина: најдолг наслов на филм номиниран за Оскар. Целосниот наслов на филмот гласи: Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote