in

Борусија Дортмунд го победи Зенит во Русија!

Екипата на Борусија Дортмунд одигра одличен натпревар против екипата на Зенит и успеа да го победи на гостински терен. Оваа победа ја однесе Германската екипа на врвот од групата Ф. Зенит поведе во првото полувреме преку голот на Дриуси во 16тата минута и со 1-0 отиде на одмор.

Во второто полувреме, фудбалерите во жолто-црните дресови одиграа подобар фудбал и успеаа најпрвин да стигнат до израмнување преку голот на Пишчек по асистенцијата на Хумелс. Витсел го сврте натпреварот во корист на Германците со погодок во 78та минута. Конечен резултат на мечот беше 1-2 за гостите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote