in

Роботот на Boston Dynamics овој пат чистеше и садеше дрво! [ВИДЕО]

Роботите на Boston Dynamics ќе започнат да служат во многу области во блиска иднина. Спот, еден од роботите што често е на дневен ред со своите вештини, овојпат ја исчисти куќата и помогна во градинарството.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote