in

Bottas најбрз на вториот тренинг во Русија

Valtteri Bottas успеа да биде побрз од неговиот тимски колега Lewis Hamilton на вториот тренинг на Руското Гран При. Финецот беше побрз од Hamilton за 0.267 секунди иако направи мала грешка на последниот свиок.

Bottas заврши прв и на првиот тренинг сабајлево, а зад него се најде возачот на Renault Daniel Ricciardo. Red Bull изгледаа дека имаат мака да ги најдат оптималните поставки за нивниот болид и завршија на 7мата и 12тата позиција.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote