in

Брат и две сестри кои ги погоди гром додека правеа селфи.

Брат и две сестри биле погодени од гром додека се засолниле под едно дрво за време на силниот дожд. Рејчел, Изабел и Ендру беа погодени во понеделникот вечерта (12 јули) додека  се обидуваа да уживаат во возење велосипед во близина на палатата Hampton.

Триото реши да направи селфи и неверојатно го фати моментот кога ги погоди громот. Тие останаа со траги од молња по телата и беа пренесени во болница за лекување на изгорениците. За среќа, нивната состојба беше добра и беа отпуштени неколку часа подоцна.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote