in ,

Што?Што?

По долго молчење, братот на Џулија Робертс откри каква е таа

Братот на Јулија излезе во јавноста после долго време.

Американскиот актер Ерик Робертс по долго време се појави во јавноста, а дополнително ги изненади сите со редок коментар за врската со неговата позната сестра Џулија.

Во интервју за Behind the Velvet Rope, 66-годишниот актер ги отфрли гласините за расправија со 54-годишната актерка, откако со години се шпекулираше за раздор меѓу двајцата.

„Јулија и јас отсекогаш сме биле добри. Мислам дека бев на прес-турнеја за филм пред многу години. Не знам ни кој филм беше. И тоа беше кога штотуку излезе „Убава жена“ и ми поставуваа еден куп прашања за Јулија. И реков: „Еј, извини. Можеме ли да зборуваме за мене? „Мислев дека сум многу смешен, но секако тогаш имаше тврдења дека имаме проблем. И оттогаш слушам за проблеми со сестра ми, кои не постојат“, изјави Ерик, иако со децении не се фотографирале заедно ниту се појавувале во јавноста.

Ерик досега одбиваше да зборува за нивната врска.

„Не се согласуваме за многу работи, но секогаш разговаравме, се задевавме и се забавувавме. Едноставно е така. Таа е многу кул девојка“, заклучил тој.

Тој додаде дека животот на Јулија не е лесен бидејќи таа балансира помеѓу одгледувањето на тројца тинејџери и нејзината улога во новиот политички трилер „Гаслит“.

„Има тројца тинејџери. Мислам, нејзиниот живот не изгледа како ден поминат на плажа. И таа има многу проблеми со кои треба да се справи“, откри Ерик.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote