in ,

Што?Што?

Бремената егзотика на Адриана Лима повторно ќе ги скара луѓето

Можеби треба да размислите да им дозволите на стилистите да се откажат.

Навикнати сме да гледаме одлични аутфити на убавата Адријана Лима за време на фестивалот во Кан – сите оние тесни фустани во кои таа гордо го истакнува трудничкиот стомак.

Толку многу сега го коментираат модниот вишок кој синоќа го украде вниманието на сите присутни на црвениот тепих.

Имено, Адријана се појави во фустан кој потсетува на златна завеса.

Прекриениот златно-жолт фустан падна над нејзиното тело, а лелеавите ракави до подот беа со длабоки шлицови на лактите – за да се заврши целото ова ризично искуство во тоалетот дизајнирано од Николас Џибран.

Фустанот во боја на синап беше исечен од двете страни, откривајќи делови од стомакот, а рабовите на засекот беа опкружени со големи накит што ја следеа линијата на телото, сè до јаката, која исто така беше од сјајни камења.

Конечно, впечатокот е дека Адријана не беше многу успешна во обидот да се облече како грчка божица, и дека овој фустан не и се додворува на нејзиниот изглед, како што тоа го правеа другите облеки во Кан.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote