in

РФМ му врачи отказ на Брестовац!

Веднаш по доаѓањето на нашата репрезентација од светското првенство кое се одржа во Египет, Ракометната федерација на државава му врачи отказ на тренерот кој не водеше во првенството, Данило Брестовац.

Федерацијата потврди дека одлуката за заминувањето на стратегот била заедничка.

„РФМ сака да ја извести јавноста дека Данило Брестовац повеќе не е тренер на нашата репрезентација, а договорот беше прекинат вземно преку спогодба“ стоеше во соопштението на федерацијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote