in

Британец доби $1.5 милиони кладба по победата на Бајден, додека друг загуби $3.8 на Трамп

Мистериозен Британец ќе ја слави победата на Бајден, но поради друга причина, откако добил кладба вредна $1.5 милиони во која како победник на изборите во САД го предвидел Џо Бајден. Додека друг Британец загубил неверојатни $3.8 милиони откако се кладел на Трамп. Неколку големи влогови биле вложени пред изборите во САД во кладилниците ширум Британија.

Победата на Бајден, беше проценета на коефициент 1.5, па среќниот Британец вложил огромна сума од 1 милион долари при што му донела профит од пола милион. Другиот пак, вложил вртоглави 3.8 милиони долари за победа на Трамп. Доколку Трамп победеше на изборите овој анонимец ќе освоеше 5 милиони долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote