in

ОВА СЕ ВИКА СРЕЌА: Британец освоил огромна сума на ЛОТАРИЈА!

Еден среќен добитник во Велика Британија го освоил џекпотот од 39 милиони фунти на лотаријата „Еуромилионс“, пренесува „Скај њуз“.
Победничката комбинација се состои од броевите 16, 28, 32, 44 и 48, а таканаречените среќни sвезди 1 и 9.

Други 10 играчи освоија милион фунти во специјалното новогодишно извлекување, изјави претставникот на Националната лотарија, Енди Картер, пренесува Би-би-си.
– Колку прекрасен почеток на 2021 година за играчите на лотаријата „Еуромилионс“ во Велика Британија – рекол Картер.

На играчите им е сугерирано да ги проверат своите ливчиња преку интернет или преку апликацијата на Националната лотарија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote