in

Во Британија вакцинирани над 20 милиони луѓе!

Повеќе од 20 милиони жители на Кралството ја примиле првата доза од вакцината против Ковид-19, ги објави добрите вести министерот за здравство на државата.

„Многу сум среќен за тоа што успеавме да вакцинираме 20 милиони луѓе досега во Велика Британија“ изјави министерот во видео-пораката објавена на социјалната мрежа Твитер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote