in , ,

Што?Што?

ЗОШТО ТОКМУ СЕГА СЕ ЗБОРУВА ЗА ОВА? Шокантни снимки кои покажуваат низ каква тортура минува Бритни Спирс со години (ВИДЕО)

Во своето обраќање пред судот, поп принцезата Бритни Спирс рече многу шокантни работи за тоа како изгледа нејзиниот живот под старателство, а сега се појавија докази за едно од нејзините тврдења.

 

Пејачката Бритни Спирс, која од 2008 година немаше право да управува со своите пари или да донесува одлуки за што било во нејзиниот живот, вклучително и лекување, завчера конечно зборуваше отворено пред судот во Лос Анџелес за тоа како таткото на Џејми Спирс и нејзиниот „тим за старателство“ „контролирна во секој аспект од нејзиниот живот. Дала шокантни детали, како на пример дека сака да се омажи и да роди уште едно дете, но нејзините старатели не и дозволуваат да оди на лекар и да ја извади спиралата, дека и бил даден лек што ја зашеметува до тој степен што таа не може да зборува, дека таа не може тој да ги користи своите пари и многу, многу повеќе.

Бритни исто така истакна дека во 2018 година била принудена да замине на турнеја Piece of Me иако не сакала.

– Беше заканувачко и страшно. Отидов на турнеја од страв – рече пејачката, која потоа допре сè, велејќи му на судијата: – Госпоѓо, јас не сум ничиј роб. Можам да му кажам „не“ на движењето за танцување.

 

Сега, еден од обожавателите на пејачката сподели на Твитер видео направено во Атлантик Сити, за време на споменатата турнеја, што покажува дека Спирс, според сите проценки, мораше да настапи во лошо здравје.

– Тука е многу, многу топло. Мислам дека ќе се онесвестам, болна сум. Јас всушност сум во треска, имам температура од 39 степени – вели пејачката на снимката, како да не е ништо страшно, го праша обожавателот кој се искачи на сцената како се вика и го продолжи настапот.

 

 

Да потсетиме, Бритни Спирс е под грижа на тим предводен од нејзиниот татко Џејми Спирс и адвокатот Ендру Волет од 2008 година, кои одлучуваат за секој аспект од нејзината работа и приватниот живот, го имаат последниот збор во користењето терапија за нејзините ментални проблеми , тврди таа. Тие и забрануваат да користи кредитни картички, пари, телефон, да го користи нејзиниот пасош … Оваа одлука ја донесе судот во Лос Анџелес откако пејачката доживеа нервен слом, а требаше да биде на сила до Април 2020 година. Сепак, одлуката беше продолжена и Бритни во моментов се бори да биде укината и да и бидат вратени слободата и независноста.

„Единствено како ова е трговијата со секс“, му рече пејачката на судијата. – Сакам да си го вратам животот. Сакам мои пари, сакам ова да заврши. Искрено, би сакала да можам да го тужам моето семејство, да бидам целосно отворена и искрена.

Како ви се допаѓа?

3 поени
Upvote Downvote