in

Brooklyn Nine-Nine ќе заврши по излегувањето на осмата сезона!

Следната сезона на популарната комедија Brooklyn Nine-Nine ќе биде последна сезона за серијалот, потврди еден од актерите. Joe Lo Trugilo, кои го толкува ликот на Charles Boyle, изјави за LADbible дека директорите на серијата одлучиле дека приказната ќе заврши по 153тата епизода.

Тематиката на следната сезона ќе биде свртена кон движењето Black Lives Matter и проблемите со кои се соочуваат луѓето со афроамериканско потекло во ддржавата. Секако сето ова ќе биде зачинето со претпознатливиот хумор кој го носи серијалот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote