in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Брзи, вкусни и меки банички кои се печат. Нема многу масло, брзо се подготвуваат и сите ќе уживаат :)

Состојки:

500 гр кори за пита
3 јајца
300 гр сирење
10 лажици зовриена вода
15 лажици масло
1 кесичка прашок за пециво
малку сол
и уште 500 мл млака вода

Подготовка:
1.
Филот подгответе го од јајца, зовриена вода, масло, сирење, прашок за пециво и сол.
Наполнете две кори со филот, извиткајте во ролат, а потоа во полжав.
Подготвените банички ставете ги да отстојат половина час во тавата во која се наоѓаат
Истурете половина литар млака вода.

Пред печењето премачкајте ја питата со преостанатиот фил и печете на 220 С додека не добиваатјат златножолта боја.

Послужете ги баничките топли.

2.
Совет:

Бидејќи се плашев да го ставам целото количество вода во плехот, ставив само колку да го покриеме садот со вода.

За време на печењето водата испаруваше, плехот беше поголем, а околу баничките имаше празен простор, па баничките беа меки и убаво испечени.

Тие беа уште меки и вториот ден.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote