in , ,

Што?Што?

БРЗО ВИ СЕ МРСИ КОСАТА? Сите се заблагодаруваат на оваа тиктокерка – откри едноставно решение! (ВИДЕО)

Колку пати сте ја измиле косата без да чувствувате дека можете повторно да ја измиете до вечер?

Доколку сте од оние кои се борат со мрсна коса, можеби ова едноставно решение кое го покажала една тиктокерка ќе ви биде од корист.

Се разбира, таа не открила никаква топла вода, но најчесто ваквите едноставни решенија се најдобри.

Таа се запраша зошто на луѓето им се масни косата толку брзо и дошла на идеја дека можеби сепак има проблем со четките. Кога ја сушите косата или после сушењето, задолжително користете четка или чешел, а доколку не сте ги исчистиле долго време, веројатно се насобрала нечистотија, која потоа ја мрсни вашата коса.

Сите четкички ги потопувала во топла вода, со шампон и ги оставила еден час, а кога се вратила имала што да види – водата била буквално кафена.

Еве како изгледаше тоа:

@everything_tidy

@𝒞𝓁𝑒𝒶𝓃 𝓌𝒾𝓉𝒽 𝒮𝒽𝒶𝓃 hair brush clean 😮#fyp #foryou

♬ original sound – Everything_tidy

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote