in

Bugatti Chiron направен од отпад?! [ВИДЕО]

Scrap metal Art Thailand  се наоѓа на околу два часа возење од Бангкок. Тоа е уникатно место каде што можете да видите бројни уметнички дела изработени од старо железо.

Ова е точно како крајно креативни и талентирани работници за отпад создаваат уникатни копии, дури и скулптури посветени на современиот свет.

А кога станува збор за автомобилите, покрај два фантастични Bugatti, тие направија и реплики на култните модели на Mercedes и Ferrari. Сето ова не е ништо во споредба со трансформаторите во природна големина каде некои се високи околу десет метри. Во исто време, сите скулптури волшебуваат со детали и бројни делови што се вградени во нив.

Што се однесува до Хирон, Јутјубер“ од каналот CB во медиумите откри дека е купена од некој од Шведска. Тој платил околу 30.000 УСД за оваа уникатна реплика. Со оглед на напорот и крајниот резултат, тоа дури изгледа како фер цена. На крајот на краиштата, проценете сами.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote