in

Кадиз го шокираше Реал Мадрид

Новиот шпански прволигаш Кадиз го шокираше шампионот Реал Мадрид во победата со резултат 1:0 која ги качи на врвот на Ла Лигата. Ентони Лозано го постигна погодокот во прцото полувреме за гостите и им ја донесе првата победа на Кадиз против Реал во 30 години.

Екипата на Зинедин Зидан го имаше посетот на топката во негова полза, но успеа да упати само 2 шута во оквирот на голот на Кадиз. Јовиќ успеа да постигне погодок на за жал на Кралевите беше поништен поради офсајд. Кадиз игра прв пат во првата лига на Шпанија во 14 години.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote