in

Чалханоглу си заминува во лутите ривали на Милан?!

Плејмејкерот на Милан, Хакан Чалханоглу сеуште не може да се договори за продолжувањето на договорот со италијанскиот клуб, бидејќи Турчинот смета дека заслужува повеќе пари од оние кој што ги нуди Милан. Друг услов за негово продолжување е „Росонерите“ да обезбедат ЛШ следната сезона.

Според спортските медиуми, Чалханоглу доколку не потпише со Милан можно е да замине во Јувентус. Навивачите го сметаат овој потез за предавство и го советуваат Турчинот да не го прави тоа. Други кандидати за потписот на Хакан се Челси и Арсенал.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote