in

Калверт-Луин продолжува со одличната форма!

Доминик Калверт-Луин ја продолжи својата одлична низа на постигнување голови со два погодоци во натпреварот против Фулам. Ричарлисон веднаш направи разлика по неговата пауза со асистенцијата на првиот гол на Луин уште во првата минута. Во драматичниот натпревар, Боби Реид успеа да изедначи за Фулам само неколку минути подоцна.

Soccer Football – Premier League – Fulham v Everton – Craven Cottage, London, Britain – November 22, 2020 Everton’s Abdoulaye Doucoure scores their third goal Pool via REUTERS/John Sibley

Левиот бек на франција, Лукас Дињ одигра феноменален меч и асистираше два пати. Првата асистенција беше наменета повторно за Луин кој го постигна својот 10ти гол оваа сезона. Дукуре беше вториот кој профитираше од асистенциите на Дињ. Лофтус Чик го постигна петтиот гол на натпреварот и го постави конечниот резултат од 2-3 за Евертон.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote