in

Серијата “Castle Rock” откажана само после 2 сезони!

Серијата “Castle Rock” е откажана по само 2 сезони емитување на стриминг компанијата Хулу. Оваа драма беше базирана на делата на Stephen King насловени “Misery” и “Rita Hayworth and the Shawshank Redemption”. Дејството се случуваше во фикционалниот град Мејн и во неа се појавуваа неколку ликови од приказните на Кинг.

Во првата сезона главните улоги ги глумеа Andre Holland, Sissy Spacek, Bill Skarsgard, а во втората Lizzy Caplan, Tim Robbins, Yusra Warsama и др. Новостите за нејзиното откажување доаѓаат една година по премиерата на втората сезона која се одржа во Октомври 2019. Stephen King има неколку негови дела кој се адаптирани во серии, а најпознати од нив се: “11.22.63”, “Overlook”, “Mr. Mercedes” и други.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote