in

УбавоУбаво

Светлана ЦЕЦА Ражнатовиќ во Аква Парк – Пробиштип! 10 години забава и уживање!

СПЕКТАКУЛАРНА ПРОСЛАВА ЗА 10 ГОДИНИ АКВА ПАРК ПРОБИШТИП

Ова лето, Аква Парк Пробиштип ќе го одбележи својот јубилеј – 10 години АКВА ПАРК ПРОБИШТИП, со спектакуларен концерт на најголемата балканска ѕвезда, дивата Светлана ЦЕЦА Ражнатовиќ. Аква парк-от за прв пат ги отвори своите врати за посетители на 20 Август 2011 година и за кратко време успеа да стане актуелно собиралиште што ја редефинира колективната забавна содржина, урбано обележје што понуди одново заживување на градот Пробиштип кој со децении беше во мирување.

21 Август, Аква парк Пробиштип го прославува својот десетти роденден со концерт на балканската поп-фолк дива Цеца, а ќе настапат Јоце Панов и Ѓоко Јовиќ со Енерџи бенд. Најавуваме целовечерно музичко шоу со најголемите балкански хитови и многу изненадувања.


Аква Парк Пробиштип, од своето спектакуларно отворање со Paul Van Dyk, организираше бројни настани, од водени лудории до чоколаден базен, пена парти и музички концерти и забави на најпопуларните балкански музички имиња од земјава и странство. Аква паркот се простира во подножјето на Осоговските планини, на површина од 18 000 м2. Нуди широкиот спектар на атракции на вода надополнет со терен за одбојка, забавни содржини за најмладите, ресторани и барови за сечиј вкус, продавница за сувенири.

Билетите и резервациите ќе бидат пуштени во продажба од 4 Јули во 10ч.
преку продажната мрежа на ЦЕЦА Ражнатовиќ (kupikarta.com), White Horse Skopje и на
билетарата на Аква парк-от.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote