in

Трамп беше во право, починатите гласаа: Целиот свет е очевидец на измамата на векот! (ВИДЕО)

Излезе список со имиња на луѓе кои починаа и гласаа.

Водителот на Fox News, Такер Карлсон, во својата емисија објави список со имињата на луѓето за кои тврди дека починале, кои гласаа на претседателските избори, одржани на 3 ноември во Америка.

Карлсон изјави дека најверојатно гласале за Бајден, додавајќи дека ова покажува дека не можете вистински да знаете кои гласале сите.

Демократите целосно го сменија начинот на кој гласавме на овие избори. Нашиот систем никогаш не бил помалку организиран и подложен на манипулации – оцени Карлсон, посочувајќи во тој контекст на гласовите што пристигнаа по пошта.

Карлсон покажа список со најмалку 225 имиња на починати лица за кои тврди дека гласале на изборите.

Меѓу нив има жители на Џорџија, Пенсилванија и Невада, објави „Daily Mail“.

Да потсетиме, рачно пребројување на гласовите од претседателските избори во Америка ќе се изврши во Џорџија.

Како што најави државниот секретар Бред Рефенспергер, гласовите од сите 159 области на Џорџија ќе се бројат рачно.

  • Ова ќе помогне да се изгради доверба и истовремено ќе се ревидираат, раскажуваат и поправат сите грешки. Beе биде напорна работа – рече Рефенспергер во средата.

Според него, сегашната разлика помеѓу двајцата кандидати, Доналд Трамп и eо Бајден, е околу 14 000 гласа. Тој потенцираше дека неговата канцеларија ги испитува извештаите за сите можни неправилности и додаде дека ќе се брои секое законско гласање.

Конечните резултати од претседателските избори во Америка сè уште не се познати, иако некои медиуми го прогласија демократскиот кандидат Бајден за победник врз основа на изборните проекции.

Трамп не ги препозна проекциите според кои Бајден е победник на претседателските избори и повеќепати го критикуваше гласањето по пошта, наведувајќи дека со тоа се отвора патот до можна изборна измама.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote