in

Celtics го возвратија ударот

Бостон успеа да го совлада Мајами во убедливата победа од 117-106 во третиот натпревар од полуфиналето на НБА лигата. Сега серијата е 2-1 во полза на Мајами. Jaylen Brown и Jayson Tatum беа клучни играчи во победата. Ова беше втор пораз на Мајами во 12 натпревари во плеј-офот оваа година.

„Игравме добра кошарка на двете страни од теренот.“ изјави Brown кој постигна 26 поени. Него го следеше Tatum во статистиката со 25 поени и 14 скока. Во ростерот се врати и Gordon Hayward, откако го повреди зглобот минатиот месец. Најефикасен кај поразените беше Adebayo со 27 поени и 16 скока. 4тиот натпреват ќе се одржи вечерта помеѓу Среда и Четврток.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote