in

Келтите ја прекинаа победничката низа на Денвер!

Бостон Селтикс гостуваа на Денвер Нагетс во НБА лигата и со резултат од 105-87 ја прекинаа победничката низа на домаќините која траеше осум натпревари.

Бостон губеа со 79-65 при крајот на третата четвртина, но со неверојатна низа од 31-3 успеаја да го свртат натпреварот во нивна полза.

„Само станавме поагресивни на крајот и успеавме да победиме“ изјави младата ѕвезда на Селтикс, Џејсон Тејтум кој постигна 28 поени и „собра“ 10 скока.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote