in

Џемпер симбол на минатата 2020 година! Го активира алармот штом некој ви пријде поблиску од два метра! [ВИДЕО]

Еден од изразите што ја одбележаа 2020 година е секако социјалната дистанца. Едвај помина еден ден од крајот на март некој да не потсети да држиме дистанца, да ги миеме рацете и да носиме маски.

Решението што скоро сите компании што ја имаа оваа опција го користеа за одржување на растојание е да работат од дома, а дури имаше и некои решенија и системи базирани на сензори во канцелариите кои ги информираат и предупредуваат работниците кога некој ќе им се приближи на растојание помало од две метри.

Бидејќи е време за годишни одмори и покрај бројните предупредувања, јасно е како семејствата сè уште се собираат, американската компанија SimpleSafe, позната по решенија за безбедност во домот, дизајнираше џемпер за одмор за социјално растојание.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote