in ,

WTFWTF

Цените на горивата на чекор да го достигнат рекордот

Два денари до рекорд

Само два денари нé делат од историски највисоките цени на дизелот што сме ги имале во Македонија, додека бензинот има малку повеќе да „надомести“ – регулаторната комисија за енергетика ни скрои неделава за бензин 95 да плаќаме по 78,50, за оној од 98 октани вообичаено плус два денари а за литар дизел по 71 денар. Тоа, споредено со септември 2013-тата кога цените на нафтата на светскиот пазар експлодираа, значи дека неделава за бензин ќе плаќаме по пет, а за литар по само два денари помалку од историскиот рекорд. Но, да прегризаме јазик, како тргнале работите…

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote