in

Директорот на Ферари се повлекува поради „лични причини“!

Извршниот директор на италијанскиот производител на автомобили Ферари, Луис Камалиери се пензионираше.

На негово место привремено е назначен извршниот претседател Џон Елкан.

Според Ројтерс, Камилери се повлекол од „лични причини“.

Одборот на компанијата објави дека ќе го користи за негов наследник, без да даде повеќе детали.

Камалиери, кој е и извршен претседател на тутунската компанија „Филип Морис“, се повлече од таа позиција, објави компанијата.

„Филип Морис“ беше заменет со Андреа Калантопулос.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote