in

Што?Што?

ЕДЕН ДЕТАЉ ГО ОТКРИВА УБИЕЦОТ НА СЛИКАТА: Четворица од нив беа во куќата – ОТКРИЈ КАКОВ ДЕТЕКТИВ СИ.

Ви претставуваме случај што треба да го решите за да се чувствувате како специјален агент.

Мажот е пронајден убиен во неделата попладне. За време на убиството, во куќата биле четири лица – жена, готвач, собарка и градинар. Повикана е полиција да го испита убиството. Сите и соопштија на полицијата што прават во моментот на убиството.

Жената рече: „Читав книга“.

Готвачот рече: “Јас подготвував појадок”.

Слугинката рече: „Ја средував масата“.

Градинарот рече: “Јас ги напоив растенијата”.

Откако ги слушнале изјавите, полицијата го уапсила убиецот.

Прашање:

Кој е убиецот и од каде полицијата го знаеше тоа?

Готвачот го стори тоа. Вие не правите појадок попладне.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote