in

ЧАРЛС БАРКЛИ стави 100 илјади долари дека Портланд ќе игра конфернциско финале! (ВИДЕО)

Легендарното крило Чарлс Баркли кој е избран за еден од 50. најдобри играчи во историјата на НБА лигата, смета дека Портланд трилблејзерс ќе има одлична сезона и ќе се обложи во 100.000 долари дека тие ќе играат во финалето на Западната конференција.

Баркли кој е голем фан на Портланд и нивната прва ѕвезда Демиен Лилард е уверен дека ќе имаат одлична сезона и ќе им ги поматат сметките на многу фаворити.

– Ова е мојот прв облог, сакам да ставам 100.000 долари дека Портланд ќе го освои Западот, заврши го тоа до утре. Сакам да ставам 100.000 долари на тоа дека Портланд ќе дојде до самата завршнива – изјави Баркли и ги изненади колегите во студиото.

les-barkle

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote