in

Челзи е спремен да го донесе Халанд во своите редови!

Сините од Лондон веќе започнаа со преговорите со Борусија Дормунд за купување на еден од најдобрите напаѓачи во светот во моментов, Ерлинг Халанд. И покрај големиот интерес од останатите европски гоганти, како што се Реал Мадрид и Сити, Челзи стана еден од главните кандидати за потписот на Норвежанинот.

Според шпекулациите, сопственикот на Челзи, Роман Абрамович, дал зелено светло на управата за трансферот на Халанд и е спремен да одвои најмаллу 100 милиони евра.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote