in

Челси и Порто ќе ги одиграат и двата натпревари во Севиља!

Двата натпревари во рамките на четврт-финалето на ЛШ помеѓу Челси и Порто ќе се одиграат на стадионот во Севиља поради интернационалните рестрикции за коронавирусот, потврдија од клубовите.

Натпреварите ќе се играат на стадионот Рамон Санчез-Пизхуан, „дом“ на шпанскиот прволигаш Севиља. Дуелите се закажани на 7 и 13 април во 21 часот. Првиот натпревар на Челси и Атлетико Мадрид се одигра во Букурешт поради слични рестрикции.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote