in

Агуеро се посрамоти од белата точка, Челси стигна до пресврт на Етихад!

Серхио Агуеро се обиде да го „лобува“ Едуард Менди од белата точка, но се посрамоти пред сите.

На Сити му беа потребни 3 бода за да стане шампион на Англија по седми пат. Граѓаните поведоа пред крајот на првото полувреме преку Стерлинг, а најголем кривец за погодокот беше Андреас Кристенсен откако направи кикс и му дозволи на Хесус лесно да стигне до топката.

Фудбалерите на Тухел не се откажуваа во второто полувреме и ја одложија радоста на навивачите на Сити. Најпрвин преку Зијеш во 63. минута, а потоа преку Алонсо во самиот финиш на натпреварот успеаја да стигнат до сите три бода и се искачија на третата позиција во Премиер Лигата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote