in

Челзи подобар од Ливерпул во дербито на колото!

Во дуелот помеѓу германските стратези, Томас Тухел и Јурген Клоп, како подобар се покажа тренерот на Челзи. Во рамките на 29 коло во англиската Премиер лига, Ливерпул на Енфилд загуби по петти пат во низа.

Челзи победи со минимални 0-1, а едниствениот погодок на натпреварот го постигна Мејсон Маунт. Тимо Вернер потигна гол во првото полувреме, но по консултации со ВАР собата, судијата одлучи да го поништи поради офсајд. Челзи со оваа победа се искачи на четвртата позиција, додека Ливерпул се спушти на седмата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote