in

Челзи со бледа претстава се пласираше во четвртфиналето на ФА Купот

Избраниците на Томас Тухел обезбедија пласман во четвртфиналето во најстарото натпреварување во Европа, ФА Купот откако успеаа да ја победат екипата на Барнсли со минимален резултат од 0-1.

Сините ја држеа топката во својот посед скоро цел натпревар, но успеаа да забележат само 1 удар во рамките на голот на противниците. Единствениот погодок го постигна Абрахам во 64 минута и им ја донесе победата на Сините.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote