in

Тухел го препороди Челзи! Доминација на Сините против Барнли!

Избраниците на Томас Тухел, со тотална контрола на натпреварот и со „пола гас“, успеаа да стигнат до трите бода во натпреварот против Барнли. Натпреварот кој се одигра во рамките на 21 коло на Премиер Лигата заврши со резултат 2-0.

Стрелци на погодоците беа капитенот на Сините, Цезар Аспиликуета во 40 минута и неговиот сонародник Маркос Алонсо со одличен погодок го постави конечниот резултат во 84 минута. Челзи е сеа на 7 место, додека Барнли е на 16.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote