in

Челзи со победата против Њукасл се најде во топ 4!

Во рамките на 24 коло од Премиер лигата се сретнаа екипите на Челзи и Њукасл, а трите бода ги добија Сините од Лондон со резултат од 2-0. Ова победа е четврта во низа на новиот тренер на Челзи, Томас Тухел. Тухел има освоено 13 бода од последните 5 натпревари во Премиер Лигата.

Во листата на стрелците на овој натпревар се запишаа напаѓачите на Челзи, Оливие Жиру и Тимо Вернер во првото полувреме. Тимо Вернер го прекина постот без погодоци и постигна гол за прв пат по 100 дена. Челзи со оваа победа се искачи на четвртата позиција со 42 бодови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote