in

Челзи ремизираше со Вулверхемптон

Германскиот стратег и новиот тренер на Челзи, Томас Тухел, на својот прв натпревар со новиот клуб, одигра нерешено се екипата на Вулверхемптон. Еден ден откако беше назначен за тренер, Тухел ја водеше својата нова екипа од клупата.

Натпреварот кој се одигра во рамките на 20 коло во Премиер Лигата, Челзи одигра дуел во кој не беа постигнати погодоци. Хаверц и Рудигер имаа одлични шанси за водство, но Патрисио ги спаси избраниците на Еспирито Санто.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote