in

Челси загуби, но ќе игра полуфинале во ЛШ!

Екипата на Томас Тухел ја дочека екипата на Порто во рамките на вториот четвртфинален натпревар од Лигата на Шампиони. Гостите бркаа негатива од 0-2 од минатата средба. И двата натревари се одиграа на неутрален терен, односно на стадионот во Севиља поради рестрикциите за ковид-19.

Челси ја конторлираше играта целиот натпревар и не му даде на противникот премногу шанси. Но сепак Порто успеа да стигне до единствениот гол на средбата во самата завршница на натпреварот преку спектакуларниот погодок на Тареми со „ножички“. Челси се пласираше во полуфиналето и таму ќе се сретне со Ливерпул или Реал Мадрид.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote