in

Крис Пол фантастичен во првиот финален натпревар!

Крис Пол постигна 32 поени и подели 9 асистенции во победата на Феникс Санс над Милвоки Бакс со резултата 118-105 во финалето на НБА.

36 годишниот плејмејкер направи огромна разлика во натпреварот откако шутираше 12 од 19 на паркетот. Девин Букер уфрли 27 поени, додека пак ДеАндре Ејтон помогна со 22 поени и 19 скокови.

Џанис Адетокумпо заигра за Милвоки и покрај претпоставките дека ќе мора да паузира во првиот натпревар, но неговите 20 поени и 17 скокови не беа доволни да им се спротистави на Феникс Санс.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote