in

Крис Пол стигна до 10,000 асистенции во НБА лигата!

Крис Пол стана само шестиот човек во историјата на НБА кој стигнал до бројката 10,000 асистенции во својата кариера, откако неговиот тим Феникс Санс го победи хедикепираниот актуелен шампион, Лос Анџелес Лејкерс.

Пол, 35, постигна 11 поени со 10 скока и додаде 13 асистенции во победата на Санс со 111-94. ЛеБрон Џејмс не настапи за Лејкерс, поради повреда на неговиот зглоб и ќе биде надвор од теренита неколку недели.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote