in

Chris Pine ќе глуми во ‘Dungeons and Dragons’ филм зa Paramount!

Актерот Chris Pine, кој се спрема да се врати во светот на суперхероите во филмот Wonder Woman 1984, ќе глуми во најновиот филм на студиото Paramount за светски популарната стратешка игра ‘Dungeons and Dragons’. Според изворите, студиото подготвува огромен буџет за филмот.

Филмот ќе го режира популарното дуа, Jonathan Goldstein и John Francis Daley, а нивен најпознат проект е Game Night. Goldstein и Daley исто така ќе ја напишат скриптата за филмот. Филмот се очекува да дебитира кон крајот на следната година во кино салите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote