in

Шефилд го отпушти тренерот кој ги донесе во Премиер Лигата!

Менаџерот на Шефилд Јунајтед, Крис Вајлдер ќе го напушти клубот по 5 години водење на истиот. „Остриците“ моментално се наоѓаат на самото дно на табелата во ПЛ и се на дури 13 бодови од сигурната зона. Остануваат уште само 10 натпревари до крајот на сезоната.

Вајлдер беше и играч за Шефилд во неговата кариера, а на клубот стана тренер во 2016 и успеа да ја искачи екипата од третата алглиска лига па се до Премиер Лигата во рок од 4 години.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote