in ,

СлаткоСлатко

Постојано чистите, но никогаш не ви е чисто – веројатно прескокнувате една работа

Дали ви се чини дека секогаш чистите и средувате? А сепак, на сите им се чини дека на домашните обврски им нема крај и дека никогаш сè не е целосно чисто.

Според Кејси Стивенс, сопственик на The Big Cleaning Co, причината е што повеќето луѓе прескокнуваат перење ѕидови, кои исто така акумулираат прашина, нечистотија и мувла, иако не треба.

Во своето видео TikTok, Кејси го покажува најлесниот начин за чистење на ѕидовите, па советува да ја следите нејзината едноставна рутина во три чекори еднаш на секои шест месеци.

Избришете ја прашината
Пред да ставите какви било средства за чистење на ѕидот, треба да ја отстраните целата прашина од него. Кејси користи долга прашина и ја брише целата област.

Измешајте го детергентот и водата
Следно, видеото покажува дека Кејси меша универзално средство за чистење во кофа со вода. Таа користи мијалник за прозорци за да ја нанесе течноста на површината.

Измијте ги и тешко достапните места
На крајот, Кејси користи повеќенаменско средство за чистење на сите тврдоглави дамки што ќе ја израмни површината на ѕидот и ќе ги отстрани сите траги, пишува The Sun .

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote