in

Манчестер Сити чекори кон нова титула во Премиер Лигата!

Во дербито на колото во Премиер Лигата се сретнаа екипите на Манчестер Сити и Ливерпул. Граѓаните без премногу мака го прегазија актуелниот шампион од Енфилд со високи 1-4 и тоа на гостински терен.

Со оваа победа Манчестер Сити го зацрврсти своето водство во Премиер Лигата и сега има 50 бодови, дури 5 повеќе од нивниот гратски ривал Манчестер Јунајтед. Ливерпул по овој пораз остана на 40 бодови и се наоѓа на четвртата позиција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote